Pradžia » Renginiai » UŽGAVĖNĖS „GERMANTE“

UŽGAVĖNĖS „GERMANTE“

Šiemet kovo 1-oji – ne tik kalendorinio pavasario pradžia, bet ir tradicinė lietuvių šventė UŽGAVĖNĖS. Mokinių klubo iniciatyva, jo kūrybingumo ir sumanumo dėka gražiai Užgavėnės paminėtos ir mūsų progimnazijoje.

Nuo pat ryto mokyklos kiemelyje įspūdinga Morė skelbė apie ypatingą dieną, apie linksmą šventę. Per ilgesnę pertrauką į kiemelį sugužėjo visa mokyklos bendruomenė. Netilo liaudiška muzika, mokiniai šoko linksmus ratelius, vaišinosi gardžiais blynais. Kokia šventė be Lašininio ir Kanapinio dvikovos? Po įnirtingo susirėmimo Lašininįs buvo nugalėtas.  Visi susirinkusieji vienbalsiai ir garsiai rėkė: „Žėima, žėima, biek iš kėima!“

Po tokio nuoširdaus ir linksmo Užgavėnių šventimo žiema tikrai nebedrįs grįžti ir gąsdinti mūsų šalčiu ir sniegu. Visas pozicijas užima mielas pavasarėlis. Jau kasdien jo vis daugiau ir daugiau. Sudie, žiemuže! Aplankyk mus tik po devynių mėnesių….

Jaunosios žurnalistės