Pradžia » eTwinning » eTwinning projektas „Do you speak English?”

eTwinning projektas „Do you speak English?”

Mokiniai mokomi mokykloje anglų kalbos, jie puikiai rašo, atlieka užduotis ir kalba klasėje, bet, kai reikia praktiškai pritaikyti žinias, jie susiduria su viešu kalbėjimu, kuris yra viena didžiausių baimių. Šis projektas buvo sukurtas skatinanti mokinius bendrauti ir bendradarbiauti anglų kalba atliekant projekto veiklas. Projekto tikslas lavinti anglų kalbos kalbėjimo, rašymo, skaitymo ir kalbos vartojimo įgūdžius bei padrąsinti mokinius aktyviai vartoti anglų kalbą. Projektas vyko visus metus, jame dalyvavo 13-14 metų mokiniai  ir bendradarbiavo šešios šalys: Turkija, Lietuva, Rumunija, Ispanija, Suomija ir Ukraina. Šiame kalbiniame projekte dalyvavo 6a klasės mokiniai. Naudodamiesi IT priemonėmis jie lavino rašymo, skaitymo, kalbėjimo ir klausymo įgūdžius. Projektas paskatino mokinius atskleisti save, parodyti savo talentus, pagerino įgūdžius kalbėti drąsiai, pasitikėti savimi, mokėti pristatyti save ir suprasti auditoriją. Įvairių mokyklų mokiniai dirbo prie bendrų produktų: mokiniai pristatė savo miestą ir pateikė twinspace puslapyje ir susipažino su partnerių gyvenama vietove, visą medžiagą sudėjome į bendrą knygą. Logotipus kūrė ir balsavimo metu išrinko logotipą, kuris geriausiai atspindinti projektą. Metų laikų ir vienos dienos oro prognozės pristatytos ir pateiktos bendrose knygose, galėjome palyginti ir aptarti skirtingose šalyse esančias oro sąlygas, mokiniai pastebėjo, kad labai panašios Ukrainoje ir Suomijoje, o labiausiai skiriasi Ispanija ir Turkija. Kartu kūrėme eilėraščius, bandydami tęsti kitos šalies mokinio pradėtą, eilėraščius pateikėme elektroninėse knygose. Twinspace žurnale mokiniai siūlė savo mėgstamas dainas ir buvo pasirinkta viena, kurią kartu sudainavome vaizdo konferencijoje. Projekto veikloje apie pomėgius ir svajones, mokiniai klausė klausimą ir atsakė į draugo, sudarant grandinėlę twinspace forume, veiklos pateiktos bendrame video „Chain question/ answers“. Partnerės šalys pasiskirstėme poromis, Lietuvos mokiniai susitiko su Suomijos mokiniais, susitikimo metu, mokiniai klausė savo draugų tiesiogiai ir atsakinėjo į draugų klausimus apie pomėgius. Užduotyje apie receptus mokiniai siūlė tradicinius receptus ir išbandė kitų šalių. Įvairių šalių receptus pateikėme bendroje elektroninėje knygoje ir pasidalinome su mokyklų bendruomenėmis. Mokiniai siūlė pasaką, balsavo, peržiūrėjo kartu su draugais ir įgarsino rolėmis. Projektą užbaigėme mokinių ir mokytojų vertinimu, veiklų apibendrinimu, visas veiklas apibendrinome projekto tinklalapyje.

Dalinamės nuveiktais darbais čia: https://sites.google.com/view/etwinning-project/home

Mokytoja G. Raudonienė