Pradžia » Pradinukai » Pirmosios finansinio raštingumo pamokos

Pirmosios finansinio raštingumo pamokos

„Pirmuosius finansinius sprendimus vaikai priima ankstyvame amžiuje, o susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą” teigia „Swedbank” vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Lapkričio 5 d. 3a klasėje vyko nuotolinė pamoka apie finansinį raštingumą. Ją vedė žinomas tinklaraštininkas, rašytojas, „Swedbank” finansų laboratorijos edukatorius Simonas Urbonas. Mokiniai sužinojo, jog pirmos prekės buvo gaunamos mainais. Tuomet pinigai buvo kriauklės, grikiai, kruopos. Išgirdo pirmo popierinio pinigo istoriją. Edukatorius supažindino trečiokus su 10% taupymo taisykle, kurią taikyti vaikai gali jau dabar. Juk išleisti pinigus reikia mokėti. Mokiniai dalijosi savo žiniomis, kurios prekės parduotuvėse yra brangesnės ar pigesnės. Kalbėjo apie būtinas ir nelabai reikalingas prekes. Finansinio raštingumo žinios buvo labai naudingos! Pradinukai užaugs, o kokie sąmoningi jie bus, priklauso nuo to, kiek teisingo žinių bagažo gaus būtent dabar.
Mokytoja S. Liaudanskienė