Pradžia » Kokybės krepšelis »  Europos Kalbų diena

Europos Kalbų diena

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. 2022 m. Europos kalbų dienos tema: Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi. Minėdami šią dieną 2-8 klasių mokiniai ant žiedlapių rašė 10 žodžių penkiomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir ukrainiečių. Dalis žiedlapių pasidabino žemaičių tarme, nes 2022 -ieji Telšių rajone paskelbti Žemaičių kalbos metais. Pražydę kalbų žiedai papuošė antro aukšto koridorių.
  Svarbiausia kalbos paskirtis – būti žmonių bendravimo priemone, atlikti komunikacinę funkciją. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, tautos vertybių – būdo, papročių, mąstymo išraiška.

Anglų kalbos mokytoja E. Račkauskienė su mokiniais atliko Kahoot viktoriną apie kalbas.  Anglų kalbos mokytoja G. Raudonienė surengė protmūšius 5-7 klasėms, kuriuos pasiūlė Europos Informacijos Centras, mokiniai varžėsi komandose ir daug sužinojo apie Europos kalbas, šalis ir ypatingas vietas.
 8a klasės mokiniai  paminėdami Europos kalbų dieną dalyvavo integruotoje anglų kalbos (mokytoja G. Raudonienė) ir IT pamokoje (mokytoja L. Lienienė). Pamokos metu jie ne tik susipažino su už kokybės krepšelio lėšas pirktais Microbitais, bet suprogramavo angliškų sakinių rašymą Microbitui. Pasidžiaukime mokinių darbais: https://youtu.be/Pf7kSNrVd0s

Anglų kalbos mokytoja G. Raudonienė kartu su Suomijos vokiečių kalbų mokytoju Antti Piiroinen pasidalino gerąja patirtimi apie tarptautiškumą dalyvaujant eTwinning projektuose nuotoliniame seminare skirtame užsienio kalbų mokytojams Europos Kalbų Dienai paminėti.

Anglų kalbos mokytojos