Pradžia » Kokybės krepšelis » Mūsų progimnazijoje – renginys „Kokybės krepšelio“ projekto mokykloms

Mūsų progimnazijoje – renginys „Kokybės krepšelio“ projekto mokykloms

Gegužės 6 dieną mūsų mokykloje svečiavosi 63 pedagogų būrys iš Žemaitijos regiono: Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Kelmės, Skuodo, Plungės, Rietavo, Mažeikių, Telšių savivaldybių. Čia „Kokybės  krepšelio“ projekte dalyvaujančių mokyklų atstovams vyko informacinis metodinis renginys. Jo metu dalyviai plėtė švietimo sampratą, susipažino su mūsų  progimnazijos veiklomis įgyvendinant projekto „Kokybės krepšelis“ lėšas, aptarė projekto ataskaitų rengimo aspektus.

Pirmiausia didelį būrį susirinkusių kolegų nuoširdžiai pasveikino Telšių švietimo ir sporto skyriaus vedėja L. Leinartienė, vedėjos pavaduotoja D. Tūmienė, „Germanto“ progimnazijos direktorė bei renginio moderuotoja A. Mikienė. Jos bendrų interesų turintiems  dalyviams linkėjo geros nuotaikos ir produktyvaus laiko. Informacinis metodinis renginys prasidėjo Telšių Vincento Borisevičiaus seminarijos prefekto – kan. relig. m. mgr. teolog. lic. Andriejaus Sabaliausko paskaita „Gyvenimo kokybės aspektai šiandieniniame ugdyme“. Lektorius labai įtikinamai kalbėjo apie egzistencinę kiekvieno žmogaus būseną, kuri atspindi kokybę. Žmogus nuolat turi kažką rinktis – tai ir atspindi kokybės siekimą. Kalbėtojas pabrėžė, kad kokybės kriterijai yra autoritetas, gyvenimo džiaugsmas, svajonės, pasidarymas laisvu, savo jausmų įvertinimas, pokyčių pajautimas. Pasak lektoriaus,  ypač kokybės turi siekti mokytojai, kurie formuoja, ugdo jauną žmogų.

Į renginį nuotoliniu būdu prisijungė ir projekto „Kokybės krepšelis“ metodininkas G. Kazakevičius. Jis apžvelgė projekto vykdymo eigą, pateikė nurodymų ir patarimų, kaip parengti galutines  ir įsivertinimo atskaitas.

Dalyviai mūsų progimnazijoje sėmėsi gerosios dalyvavimo „Kokybės krepšelio“ projekte patirties – apžiūrėjo naujai įrengtas ar atnaujintas mokyklos patalpas. Svečiai pamatė  šiuolaikiškas, patrauklias mokiniams mokymosi erdves: informatyvų, vaikus per pertraukas aktyvinantį pradinių klasių mokinių koridorių, jaukią pradinių klasių pailgintos dienos grupę, namų aplinką primenantį jaukų namų ruošos klubą, dalykišką konferencijų klasę, turtingą technologijų kabinetą, naudingą kalbų laboratoriją, atpalaiduojantį poilsio kabinetą. Konferencijų klasėje visi stebėjo mūsų mokytojų ir mokinių sukurtą filmuką „Dialoginės mentorystės metodai“. Visos atnaujintos erdvės, naujos patalpos skatina mokinių norą geriau mokytis – kelia mokymosi pažangą.

Po renginio refleksijos  dalyvių dar laukė puiki ekskursija po Žemaitijos sostinę Telšius. Renginio  dalyviai išsiskirstė apsikeitę mintimis, idėjomis, sumanymais, savo dalyvavimo „Kokybės krepšelio“ projekte patirtį palyginę su mūsų mokyklos darbais, veiklomis. Visų bendra nuotaika – džiaugsmas, kad dalyvavimas „Kokybės krepšelio“ projekte suteikia daugybę puikių galimybių kelti mokinių mokymosi motyvaciją, pažangą, nuotaikingiau, noriau mokytis jaukioje, estetiškoje aplinkoje.

Progimnazijos jaunųjų žurnalistų būrelis