Pradžia » Renginiai » LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Darganotą, lietingą, šiltą 2023-ųjų sausio 13-ąją mintimis nusikėlėme į labai šaltą, snieguotą, tragišką 1991-ųjų metų sausį. Tą laiką, kai vieninga lietuvių tauta atsilaikė prieš agresiją, karinę jėgą ir bandymą įvykdyti perversmą.

Šįryt mokykla paskendo žvakučių šviesoje – dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Atminties, vienybės ir pagarbos šviesoje dešimt minučių paskendo visos mokyklos erdvės: klasės, koridoriai… Pražydo  mokinių ir mokytojų atlapuose simboliniai neužmirštuolių žiedeliai. Mokiniams šios dienos skausmas, didybė ir reikšmingumas  atgijo iš pasakojimų, nuotraukų, stebimų vaizdo įrašų.

Laisvės gynėjų diena mums – susikaupimo, susimąstymo ir dėkingumo diena. Prisiliesdami prie istorijos mokomės vertinti didžią vertybę – tautos, šalies, valstybės laisvę.

Jaunosios žurnalistės