Pradžia » Renginiai » „eTwinning“ programos Baltijos šalių ir Suomijos ambasadorių susitikimas Liepojoje

2022 m. birželio 13-15 dienomis Liepojoje, Latvijoje vyko programos „eTwinning“ Baltijos šalių ambasadorių susitikimas, kuris buvo skirtas pabendrauti su kolegomis iš kitų šalių, pasisemti patirties, naujų žinių bei įkvėpimo pradedant ambasadorių veiklas naujame 2022-2023 m. programos „eTwinning“ etape. Susitikimo veiklas apjungė bendra tema – mokinių įtraukimas į projekto planavimo veiklas – ir lektorė Lauma Žubule, kuri pasidalijo įvairiomis idėjomis, veiklų pavyzdžiais bei metodikomis kaip kurti, planuoti bei įgyvendinti projektus kartu su mokiniais ir kolegomis. Lektorė akcentavo, jog siekiant sukurti sąlygas mokiniams įgyti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų pagrindus, svarbu į mokymąsi įtraukti pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį: keltų jiems aktualias problemas ir ieškotų atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Vienas iš veiksmingų būdų tai daryti – projektinė veikla. Pasitelkusi žaidybinimo elementus, lektorė pristatė ir teorinius mokinių įtraukimo į veiklas lygius, paremtus mokslininko S. Arnstein 1969 m. sukurta klasifikacija. Vėliau dalyviai grupėse kūrė projektus bei veiklas, kurias planuoja įgyvendinti kitais mokslo metais. Visuose projektuose numatoma integruoti eTwinning metų temą “Mūsų ateitis – gražu, tvaru, įtrauku: mokyklos ir naujasis europinis bauhauzas” Taip pat buvo sukurtas tarptautinis seminaras, kuris bus skirtas kalbų mokytojams. Šis seminaras planuojamas Rugsėjo 26 dieną Europos Kalbų dienai paminėti. Vakare dalyviai buvo pakviesti interaktyviai susipažinti su žymiais Liepojos objektais dalyvaujant orientaciniame žaidime „Roadgames“. Trečiąją susitikimo dieną dalyviai lankėsi Latvijos mokykloje, kur susipažino su „Escape” kambarių metodu. Visi dalyvių lūkesčiai – pabendrauti su kolegomis iš kitų šalių, pasisemti patirties, naujų žinių bei įkvėpimo ir atnaujinti veiklą bei ryšius – išsipildė su kaupu. Dalyviai turiningai užbaigėme  mokslo metus pasisėmėme įkvėpimo naujiems.

Mokytoja G. Raudonienė