Pradžia » Pradinukai » Pradinukai aktyvai dalyvavo Europos Programavimo savaitėje „CodeWeek 2020“.

Pradinukai aktyvai dalyvavo Europos Programavimo savaitėje „CodeWeek 2020“.

Šiame amžiuje skaitmeninio mąstymo kompetencija sustiprina mokinių gebėjimus spręsti problemas ir gerina matematinį mąstymą. Mokėjimas programuoti mokiniams padeda geriau suprasti pasaulį ir suteikia daugiau galimybių siekiant sėkmės moksle, asmeniniame gyvenime. Pradinių klasių mokiniai tęsia projektą „Informatika pradiniame ugdyme“. Jaunieji informatikai dalyvavo Europos Programavimo savaitėje „CodeWeek 2020“. Pradinių klasių mokytojos užregistravo ir pravedė net 8 renginius. Pirmokėliai atliko kodavimo užduotis: užkodavo savo vardą ir sukūrė vardo raštą. Antrų klasių mokiniai kartu su robotukais Bee-Boot programavo keliones po Lietuvos miestus ir matematikos šalį. 3a klasės mokiniai, naudodami kompiuterinę programą, užkodavo piešinius, kuriuos atkoduoti pasiūlė antrokams. Vaikams teko paplušėti ir pasukti galvas, kol piešiniai atsidūrė popieriaus lape. Trečiokai programa Scratch sukūrė trumpas animacijas. Jie tapo mokytojais ir pirmokus mokė programuoti robotukus Bee-Boot. Mažiesiems prireikė atkaklumo bei kantrybės įveikiant trečiokų sudarytas kliūtis. Robotukai-bitutės keliavo pagal nustatytą veiksmų seką, o pasiekusios tikslą sukeldavo teigiamas emocijas. 3b klasės mokiniai patys sudarė langelių tinklelį, kūrė algoritmus. O ketvirtokai pakartojo Lietuvos istorijos svarbiausius įvykius ir atliko Šimtmečio programavimo užduotis. Pradinukai pažintį su programavimu ir toliau tęs įvairių dalykų pamokose.

Mokytoja S. Liaudanskienė